Agencja SEO - Katowice | SEO Match Senuto

Agencja SEO - Pozycjonowanie Katowice

Obecnie większość potencjalnych klientów szuka firm w Internecie, dlatego tak ważne jest budowanie pozytywnego wizerunku twojego przedsiębiorstwa. Wiele zabiegów promocyjnych można przeprowadzić samodzielnie, jednak jeszcze lepsze wyniki otrzymamy, jeśli zajmie się tym profesjonalna agencja SEO. Katowice to miasto, w którym siedziby ma wiele firm, co sprawia, że jest doskonałym miejscem do pozycjonowania lokalnego. Jak wybrać najlepszą agencję SEO?

Czym zajmuje się agencja SEO?

Skrót SEO oznacza „Search Engine Optimization”. To optymalizacja stron internetowych dostosowana do wyszukiwarek. Efektem poprawnego pozycjonowania ma być wysoka ranga w wynikach wyszukiwania. To jest jednoznaczne ze zwiększeniem ruchu na stronie i wzrostem sprzedaży.  Pierwszym elementem pracy agencji SEO (w Katowicach, ale i w całej Polsce) jest audyt, który polega na zbadaniu wewnętrznej struktury strony i kodu źródłowego. Na podstawie tej analizy, eksperci stwierdzą, jakie kroki należy podjąć, by poprawić pozycję strony.

Kolejny, a jednocześnie najważniejszy etap to optymalizacja strony, oparta na określonych słowach kluczowych, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników. Przydatnym zabiegiem jest także link buildinging, czyli wykorzystywanie linków zewnętrznych, prowadzących do witryny. Często pozyskuje się je z portali społecznościowych (m.in. Facebook czy Instagram) oraz forów tematycznych czy też poprzez artykuły sponsorowane.

W zdobyciu nowych klientów pomaga także content marketing, czyli tworzenie wartościowych treści, które mogą zainteresować odbiorców. Mogą to być na przykład poradniki, omówienia różnych zjawisk i nowości dotyczących branży, której dotyczy strona. Obecnie jednym z najlepszych miejsc do promocji są media społecznościowe. W tym przypadku najważniejszą kwestią jest tworzenie kreatywnych reklam, dzięki którym firma będzie wyróżniała się na tle innych. Agencje SEO w Katowicach oferują kompleksowe usługi z zakresu pozycjonowania stron internetowych.

Agencja SEO czy agencja SEM – czym się różnią?

SEM, czyli „Search Engine Marketing” jest pojęciem szerszym niż SEO. Do działań agencji SEM, oprócz optymalizacji, link buildingu, tworzenia treści i zarządzania profilami w mediach społecznościowych, zalicza się również między innymi tworzenie i dystrybucję płatnych reklam.

Tego typu ogłoszenia są ustawiane tak, by docierały do konkretnej grupy odbiorców dobranej na podstawie miejsca zamieszkania, wieku, wykształcenia i zainteresowań. Takie reklamy pojawiają się zawsze na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu docierają do odbiorcy wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebuje. Katowickie agencje SEO i SEM dostosowują swoje działania i grupę odbiorczą tak, by klient mógł uzyskiwać jak najlepsze wyniki.

Pozycjonowanie lokalne – co robi agencja SEO?

Katowice świetnie nadają się do wykorzystania pozycjonowania lokalnego. Local SEO polega na zwiększeniu widoczności firmy i strony internetowej w wynikach map Google. Jak to działa w praktyce?

Na potrzeby tłumaczenia przyjmijmy, że klient wpisuje w wyszukiwarkę „siłownia Katowice”. Agencja SEO wypozycjonuje wpis firmy tak, by pokazał się jako pierwszy po włączeniu mapy, przedstawiającej lokalizację poszczególnych przedsiębiorstw. Jest to tym ważniejsze, że algorytmy zarządzające wyszukiwarkami dążą do jak największego spersonalizowania wyników. Ma to ułatwić użytkownikom dotarcie do informacji, których poszukują.

Oznacza to, że po wpisaniu do wyszukiwarki samego słowa „siłownia”, inne wyniki otrzyma osoba przebywająca w Warszawie, a inne osoba, której miejscem pobytu są Katowice. Agencja SEO ma za zadanie dostosować stronę firmy tak, by była kompatybilna z algorytmem zarządzającym wynikami.

Agencja SEO w Katowicach – jak wybrać najlepszą?

Prowadzisz firmę w Katowicach? Agencja SEO pomoże ci wyróżnić się spośród innych przedsiębiorstw działających w twojej branży. Specjaliści przeanalizują twoją stronę i zdecydują, co należy zmienić, a potem… zajmą się całą resztą! Po audycie przyjdzie czas na optymalizację strony internetowej, pozyskanie linków zewnętrznych, a także poprawę zasięgów profilów w mediach społecznościowych. Twoim zadaniem będzie jedynie oglądanie rosnących wyników. Czym kierować się przy wyborze agencji SEO? Przede wszystkim sprawdź zakres usług, ale także poznaj ludzi, z którymi będziesz pracował. To bardzo ważne, żeby dokładnie poznali potrzeby twojej firmy i zrozumieli, jaki wizerunek chcesz wykreować. U nas dowiesz się, która agencja SEO w Katowicach jest najlepsza.