Jak działa SEO Match? | Senuto

Jak działa algorytm SEO Match?

Algorytm SEO Match bazuje na danych z aplikacji SenutoBaza danych Senuto obejmuje miliony domen i słów kluczowych w 403 kategoriach tematycznych. Dzięki temu Senuto dostarcza informacji na temat widoczności organicznej stron w wynikach wyszukiwania Google, co jest jednym z mierników skuteczności działań SEO*.

Łączymy klientów z agencjami SEO

Na podstawie analizy widoczności serwisów o podobnej tematyce, bezstronny algorytm podpowie te agencje, których projekty w danej kategorii mają najwięcej fraz w TOP 10 wyników wyszukiwania. W ten sposób, wybierając agencję SEO z pomocą SEO Match, otrzymujesz wiarygodne źródło informacji o skuteczności agencji SEO. 

*Widoczność w wynikach wyszukiwania nie jest jedynym miernikem skuteczności agencji SEO.
Dowiedz się więcej o
weryfikacji działań agencji.

Jak wygląda proces doboru agencji?

Uzupełniasz dane, których potrzebujemy do weryfikacji Twojego zgłoszenia

Pytamy m.in. o Twoje dane, ale również o domenę oraz jej tematykę. Identyfikacja klienta ma na celu odseparowanie zapytań niskiej jakości lub generowanych sztucznie.

Algorytm analizuje informacje uzupełnione w formularzu

Na tym etapie algorytm dokładnie rozpoznaje i przypisuje do serwisu jego kategorie tematyczne. Dzięki temu w kolejnym etapie wyselekcjonuje te agencje, które osiągają najlepsze wyniki w danej branży. 

Z listy agencji zostaną wykluczone te, które współpracują z Twoimi najbliższymi konkurentami.

Algorytm analizuje agencje pod kątem Twojego zapytania

Korzystając z danych Senuto, algorytm analizuje wyniki projektów SEO prowadzonych przez agencje, które zgłosiły się do SEO Match. Dane pobierane są z Monitoringu Senuto Identyfikowane są te agencje, które w danej tematyce prowadzą projekty o najwyższych pozycjach w Google. Analizowane są wszystkie kategorie tematyczne, do jakich należy podana przez Ciebie domena.  Na podstawie tych danych algorytm wybiera te agencje, które w określonej branży mają najwięcej projektów o największej widoczności.

Algorytm dopasowuje parametry finansowe

Gdy wstępna lista agencji jest gotowa, algorytm dopasowuje założony przez Ciebie budżet do wymagań podanych przez agencje.

Kontakt agencji z klientem

Na tym etapie agencja otrzymuje informację o dopasowaniu Twojego zapytania. Ostatecznie skontaktują się z Tobą te agencje, które w danym budżecie będą miały najlepsze wyniki.

Plan

Planujemy rozbudować algorytm SEO Match o kolejne czynniki, którymi są:

Subiektywna ocena poziomu obsługi agencji

Na podstawie cyklicznych ankiet wśród klientów, którzy znaleźli agencję przez SEO Match, chcemy zbadać jakość oferowanej im obsługi. W ten sposób otrzymamy dodatkowy wskaźnik, który zostanie uwzględniony w algorytmie.

Dynamika zmian w projektach agencji

Algorytm będzie brał pod uwagę dynamikę zmian w projektach agencji, które znajdują się w SEO Match. Promowane będą te, których wyniki wskażą trendy wzrostowe.

Pytania i odpowiedzi

SEO Match to system dla wszystkich firm prowadzących działalność na terenie Polski, szukających agencji lub eksperta SEO do prowadzenia działań w obszarze SEO.

Agencje wyślą swoje oferty po uprzednim doprecyzowaniu zapytania. Czas od złożenia zapytania do pierwszego kontaktu nie powinien przekroczyć 2 dni roboczych.

Wybór 3 agencji odbywa się na podstawie wyników prowadzonych przez nie projektów SEO oraz  ich skuteczności w osiąganiu wyników w Google.pl.

W założeniu SEO Match skuteczna agencja to taka, która w swoim portfolio posiada projekty, które charakteryzują się wysoką widocznością w wynikach organicznych wyszukiwarki Google.pl.